Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Operacje pamięciowe na grze, której nie można spowrotem zmaksymalizować.


kszeneksz_8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od kilku dni borykam się ze sporym problemem. Mam grę, która jest na fullscreenie, i której nie da się spowrotem zmaksymalizować - Gra jest dość stara więc nie ma zabezpieczeń. Są jakieś inne sposoby niż NoMad Memory? i jak mogę odczytać adresy, których nie znam całkowicie? :)

Opublikowano

Cheat Engine.

 

W jaki sposób? Nie posiadam 2 monitorów, a gry nie można odpalić w oknie...

Więc adresy by musiały być zmieniane automatycznie przez skrypt w autoicie o danym czasie, lecz to niemalże niewykonalne...

Opublikowano

jak ma fullscreen to jak ma kliknąć w guzik znajdujący się na pasku menu. Co najwyżej mógłby napisać skrypt otwierający program "pokaż pulpit"

 

@edit, jakoś tak

Opublikowano

jak ma fullscreen to jak ma kliknąć w guzik znajdujący się na pasku menu. Co najwyżej mógłby napisać skrypt otwierający program "pokaż pulpit"

 

@edit, jakoś tak

a spróbuj poprzez guzik "Pokaż pulpit" może pyknie i odczytasz

http://www.speedysha...Poka_pulpit.scf

 

Mam ten przycisk wbudowane (WIN 7) ale kiedy wyjdę na pulpit mam msgboxa 'carnvas allow not draving'

;x

Opublikowano

na pewno w okienku nie idzie ? pod windows wystarczy wcisnąc ALT + ENTER

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

na pewno w okienku nie idzie ? pod windows wystarczy wcisnąc ALT + ENTER

 

Nie.

 

@EDIT

 

Parametr -w i -window nic nie dały oczywiście

 

Prosty programik

 

 

 

#include <WindowsConstants.au3>
#include <GUIConstantsEx.au3>
#include <WinAPI.au3>
#include <Constants.au3>
HotKeySet('p','Kill')

Global $hHandle, $hGUI

$hGUI = GUICreate("Test", 800, 600,0,0)
GUISetState(@SW_SHOW, $hGUI)
ShellExecute("JR.exe")
Sleep(80)
$hHandle = SciteNaGui(500, 500, 10, 10, $hGUI)
Func SciteNaGui($xWidth, $xHeight, $iX, $iY, $hGUI)
    Local $hHandle = WinGetHandle("[CLASS:TForm1]")
    _WinAPI_SetParent($hHandle, $hGUI)
    _WinAPI_MoveWindow($hHandle, $iX, $iY, $xWidth, $xHeight, True)
    _WinAPI_SetWindowLong($hHandle, $GWL_STYLE, BitOR($WS_CHILD, $WS_VISIBLE, $WS_POPUP))
    _WinAPI_SetWindowLong($hHandle, $GWL_STYLE, BitOR($WS_CAPTION, $WS_MAXIMIZEBOX, $WS_MINIMIZEBOX, $WS_POPUP, $WS_SYSMENU))
    _WinAPI_SetWindowLong($hHandle, $GWL_STYLE, BitOR($WS_CHILD, $WS_VISIBLE))
    _WinAPI_SetWindowLong($hHandle, $GWL_EXSTYLE, BitOR($WS_CHILD, $WS_VISIBLE))

    Return $hHandle
EndFunc   ;==>SciteNaGui


Do
    Sleep(50)
Until GUIGetMsg() = $GUI_EVENT_CLOSE

WinKill($hHandle)


Func Kill()
$hHandle = WinGetHandle("[CLASS:TForm1]")
WinKill($hHandle)
Exit
EndFunc

 

 

Sprawia że pojawia się okienko, w którym jest zacięty program (nic nie działa, nie da się ruszyć myszką, tylko się odświeża białymi paskami)

Opublikowano

co to za gra ze nie ma kompletnie możliwości odpalenia w oknie ?

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

nie dla dosa tylko 1.2 to wersja dla dos , 1.3 gry to wersja pod windows i da się w okienku

 

dosowych starych gier niech nawet nie tyka , są w trybie chronionym i w nich całkiem odmiennie manipuluje się pamięcią

 

 

odemnie mała pomoc i nie dziękuj http://generalsguild...allPGforWin.exe ok 90Mb

gre odpalać tylko w 256 kolorach i w razie zgłoszenia braku CD poprawić w PG.INI scieżke do CD-ROMU

 

 

pobierasz na własną odpowiedzialność, serwer zaufany ze strony http://generalsguild.com/ , nie skanuje plik nie mój ale używany w rozgrywkach ligowych przez znajomych

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

ktoś tu pisał ze to panzer general , to juz sam nie wiem czy to ta gra :/

 

ale jak napisałem gry dosowe odpalają w okienku głownie przy ustawieniu 256 kolorów

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Niee... to nie panzer general..

 

jack trochę z dosem namieszał...

 

To jest faktycznie stara gra, ale da się ją odpalić bez 256 kolorów...

Ale co to ma do okna? Nie idzie ani w 256 ani w więcej kolorach jej odpalić w oknie. gra nie ma wcale takiej funkcji - więc próbuję to zrobić na wszystkie sposoby... Myślałem też o podzieleniu monitora - da się tak? :)

 

@EDIT

P.S. nie wiem czy napisałem ale po próbie maksymalizacji wyskakuje błąd

 

'Carnvas allow not draving'

 

oraz

 

Access violation at address 00453688 in module 'test.exe'. Read of address 00000030.

Opublikowano

nie da na dwóch to nie linux gdzie każdy monitor jest osobnym pulpitem, windows traktuje monitory jako rozszerzenie pulpitu

 

a kto ci kazał gre tak ustawiać, ustaw właściwości gry przy uruchomieniu pod windows

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

nie da na dwóch to nie linux gdzie każdy monitor jest osobnym pulpitem, windows traktuje monitory jako rozszerzenie pulpitu

 

a kto ci kazał gre tak ustawiać, ustaw właściwości gry przy uruchomieniu pod windows

 

Wszystko jest ustawione prawidłowo. Gra ma w sobie ten błąd, że nie da się zminimalizować i zmaksymalizować. Nic na to nie poradzę, lecz chyba da się jakoś 'wykraść' czy chociaż zmieniać jej pamięć :/

Opublikowano

to nie błąd gry tylko ty nie potrafisz uruchomić gry w okienku pod windows

 

minimalizacja okna trybu MSDOS a pokazanie w oknie programu MSDOS to dwa rożne pojęcia, z reguły programy dosowe zminimalizowane wysypują się ale otwarte w oknie już nie powinny, zwłaszcza w trybie chronionym i z obsługą VESA

 

do cholery podał byś co to jest a nie mówił że się nie da

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...